סגירה
חזרה
סגירה
תכנון ובנייה
050-741-8886
תכנון ובנייה

קבלת היתר בניה בדיעבד לחריגות בניה שכבר בוצעו

עוה"ד הילי פרייס
לאחרונה קראנו כי הסניף החדש של איקאה ליד בית שמש לא ייפתח בגלל חריגות בניה. 
אם גם לכם יש חריגות בניה, ואתם זקוקים לקבל היתר בניה בדיעבד (לגאליזציה) המצב המשפטי ביחס לקבלת היתר בניה אחרי שכבר נעברו עבירות הבניה מפורט להלן.
 
 
המצב המשפטי ביחס לקבלת היתר בניה אחרי שכבר נעברו עבירות הבניה, נקבע בע"א 09/9057 דן אינגר ואח' נ' השמורה בע"מ, נבו, 2010.10.20. באותו פסק דין נקבע "מבחן המגרש הריק". משמעותו היא כי העבירה שבוצעה לא יכולה להכתיב את התכנון ולאלץ את הוועדה לאשר את התכנית. על הועדה להתעלם מכך שבמגרש בוצעה כבר בנייה, ולשאול את עצמה, אם היא היתה מאשרת את התכנית כתכנית ראוייה כשלעצמה. 
בנוסף, על הוועדה לשקול גם שיקולים של הגנה על שלטון החוק ומניעת עידוד עבירות בנייה. במובן הזה, עליה "להעניש" את העבריין. 
מצד שני עליה לשקול גם שיקולים הנוגעים להגנה על צדדים שלישיים, כמו קונים או שוכרים תמי לב, שהרבה פעמים הם סוג של קורבנות שצריך לעזור להם.
כך גם נלקחים בחשבון שיקולים סביבתיים ושיקולים כלכליים והכל כפי שנפסק בעע"מ 17/9387 המרכז האקדמי למשפט ולעסקים נ' ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית ואח' 18.10.14.
במקביל, אם מתנהלים נגדכם הליכים פליליים, חשוב שתדעו על הנחיית היועץ המשפטי לממשלה מספר 1150.8 "בקשות לדחיית דיון בהליכים פליליים בשל הגשת בקשה להיתר או לתכנית". ובעיקר – על דרכי ההתמודדות איתה.
זקוק/ה לסיוע משפטי בהכשרת עבירות בניה? בהתמודדות עם הליכים פליליים? עו"ד הילי פרייס כאן בשבילך.
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
קראו עוד
עוה"ד הילי פרייס
נעים מאוד!
הילי פרייס הנה עו"ד מומחית בתחום התכנון והבנייה, שייצגה אלפי לקוחות מרוצים. ביניהם יזמים, קבלנים, רשתות מסחריות ואנשים פרטיים בייזום פרויקטים, הליכי תכנון, התנגדויות, ליווי וייצוג בהליכים פליליים ועוד.
מומחי תכנון ובנייה
תכנון ובנייה
תחום התכנון והבנייה הנו מורכב וחשוב להכיר את כל המידע, החוקים והתקנות הקיימים שרלוונטיים אליו. היכרות עם המידע והתמחות משפטית בתחום התכנון והבנייה, מאפשרות להתמודד באופן חכם ואפקטיבי יותר עם רשויות החוק.
ייצוג בהליך פלילי
ייצוג פלילי
היעדר ייצוגו של האזרח עלול ליצור חוסר איזון משווע בינו לבין התובע מטעם המדינה, שלהבדיל ממנו, בקיא בהלכות החוק. לפיכך, במידה ומתנהלים נגדך הליכים פליליים לפי חוק התכנון והבנייה, מומלץ מאוד להיעזר בעו"ד מנוסה.
ייצוג בוועדת ערר
ליווי ועדת ערר
היעדר ייצוגו של מגיש הערר בפני וועדת הערר עלול ליצור חוסר איזון משווע בינו לבין התובעים מצד רשויות המדינה שעל החלטותיהן הוגש ערר, שלהבדיל ממנו, בקיאות בהלכות החוק. לכן, מומלץ מאוד להיעזר בעורך דין מנוסה.