סגירה
חזרה
סגירה
תכנון ובנייה
050-741-8886
תכנון ובנייה

הזמנה לחקירה בוועדה המקומית

עוה"ד הילי פרייס
כתב אישום מתחיל בחקירה. סמכויות החקירה מצויות בחוק התכנון והבניה, והוא מעניק לפקחים מטעם הוועדה המקומית, בין היתר, סמכות להיכנס בכל עת, לכל מקרקעין, ולבדוק אם נעברה עבירה על החוק ואם קיימות חריגות בניה בנכס. ואולם, רבים אינם יודעים, כי מפקח לא מוסמך להיכנס למקום המשמש למגורים, אלא לאחר שקיבל את הסכמת המחזיק, ובלבד שהמחזיק הוא בגיר ושהמפקח הודיע למחזיק כי הוא רשאי לסרב לכניסתו; או אם ניתן צו של בית משפט המתיר לו להיכנס למקום.
בהנחה שהפקח מגלה חריגות בניה בנכס, הפקח רשאי לזמן כל אדם הנוגע בדבר לחקירה. בשלב הזה תקבלו מכתב בדואר רשום שכותרתו "הזמנה למסירת גרסה/עדות". במכתב זה ידרשו מכם להתייצב במשרדי הוועדה, ביום מסויים בשעה מסויימת, כדי למסור את גרסתכם, ולהסביר את עניין הבנייה או השימוש שלא כדין שהוועדה מייחסת לכם, ולשכנע את הוועדה מדוע אין מקום להעמידכם לדין.
 
החקירה מתקיימת לפי פקודת הפרוצדורה הפלילית, בדיוק כמו חקירה משטרתית. חברים יקרים, זו חקירה פלילית לכל דבר ועניין וכדאי מאוד שלא תעשו בה את כל הטעויות האפשריות. יש לכם זכות להיוועץ בעו"ד ואני ממליצה בחום, עם קבלת המכתב, לפנות לעו"ד הבקיא/ה בתחום התכנון והבניה. 
עו"ד של תכנון ובניה מכיר/ה את הגדרת העבירה ויכול לבדוק אם נעברה או לא, מכיר/ה את ההגנות שהחוק מעניק, יודע/ת איפה לשים את הדגש לטובתכם, מכיר/ה את הליכי החקירה ומעניק/ה עצות זהב איך להתנהג בה, עומד בקשר מול התביעה העירונית וכו'.   
זכרו: הגשת כתב אישום היא עניין של שיקול דעת מצד התובע העירוני. ישנן פעמים שבהתנהלות נכונה מול מחלקת רישוי ומול המחלקה המשפטית, אפשר למנוע הגשת כתב אישום. גם אם עברתם עבירות בניה, ישנם שיקולים נוספים כמו אפשרות קבלת היתר בדיעבד, הודאה ונטילת אחריות, שיתוף פעולה עם רשויות אכיפת החוק, נסיבות מקלות בביצוע העבירה, העדרו של עבר פלילי וכד'. וכדאי מאוד שהתביעה תיראה שעומד עו"ד רציני/ת מולה. 
זקוק/ה לסיוע משפטי בהתמודדות עם הליכים פליליים? עו"ד הילי פרייס כאן בשבילך.
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
קראו עוד
עוה"ד הילי פרייס
נעים מאוד!
הילי פרייס הנה עו"ד מומחית בתחום התכנון והבנייה, שייצגה אלפי לקוחות מרוצים. ביניהם יזמים, קבלנים, רשתות מסחריות ואנשים פרטיים בייזום פרויקטים, הליכי תכנון, התנגדויות, ליווי וייצוג בהליכים פליליים ועוד.
מומחי תכנון ובנייה
תכנון ובנייה
תחום התכנון והבנייה הנו מורכב וחשוב להכיר את כל המידע, החוקים והתקנות הקיימים שרלוונטיים אליו. היכרות עם המידע והתמחות משפטית בתחום התכנון והבנייה, מאפשרות להתמודד באופן חכם ואפקטיבי יותר עם רשויות החוק.
ייצוג בהליך פלילי
ייצוג פלילי
היעדר ייצוגו של האזרח עלול ליצור חוסר איזון משווע בינו לבין התובע מטעם המדינה, שלהבדיל ממנו, בקיא בהלכות החוק. לפיכך, במידה ומתנהלים נגדך הליכים פליליים לפי חוק התכנון והבנייה, מומלץ מאוד להיעזר בעו"ד מנוסה.
ייצוג בוועדת ערר
ליווי ועדת ערר
היעדר ייצוגו של מגיש הערר בפני וועדת הערר עלול ליצור חוסר איזון משווע בינו לבין התובעים מצד רשויות המדינה שעל החלטותיהן הוגש ערר, שלהבדיל ממנו, בקיאות בהלכות החוק. לכן, מומלץ מאוד להיעזר בעורך דין מנוסה.